Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dr. Eleková obdržela anticenu za nevědecké matení veřejnosti

Uznávaný český spolek Sisyfos udělil hlavní anticenu Zlatý bludný balvan za rok 2013 Dr. Elekové za nevědecké matení české veřejnosti.

V argumentaci organizátorů stojí s nadhledem (kráceno): "laureátka, coby homeopatka, je jistě zvyklá kriticky myslet a zvažovat, která léčba objektivně funguje a která je jenom efektem placeba. Jako praktická lékařka nejspíš provedla rozsáhlý imunologický výzkum účinků očkování… vlastně ne, pravda není ani jedno, ale to MUDr. Elekové nebrání zahlcovat média svými názory o zbytečnosti, ba dokonce nebezpečnosti očkování, které z ní dělají úspěšnou mediální hvězdu a kapacitu vyhledávanou alternativychtivými pacienty.

Oškliví lékaři a vědci, kteří se očkováním, na rozdíl od paní Elekové, skutečně zabývají, naznačují, že by měla vrátit diplom. My jsme rozhodně proti, protože je věštecky prokázáno, že šarlatán bez titulu MUDr. má o třetinu nižší příjmy a to my naší nositelce nepřejeme.

Koho zajímá pravda? Hlavně, že klienti se do vaší homeopatické ordinace hrnou. No ne?"
 

O způsobech její manipulace s fakty si můžete přečíst zde:

http://www.sysifos.cz/files/Zpravodaj-1-2014.pdf

Mnoho lékařů se za ní stydí a považuje jí za nehodnou lékařského titulu. V každé profesi se však zřejmě najde takový, který nedělá čest svému oboru. Je jen otázkou, jestli to z její strany skutečně ziskuchtivostí  motivovaný úmysl nebo jen mentální neschopnost pochopit a interpretovat věrohodná data. Její výroky jsou nejen nepochopitelné ale dokonce zavrženíhodné, protože se nezakládají na vědeckých poznatcích ani na pravdě a týkají se tak závažné oblasti, jako je lidské zdraví. Její přístup k medicíně lze přímo značit jako šarlatánství.