Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční cena Koalice pro podporu očkování za rok 2015


Výroční cena Koalice pro podporu očkování za rok 2015 byla udělena

novinářce Ludmile Hamplové

za vysokou odbornou kvalitu práce v žurnalistice a osobní statečnost

 

Ludmila Hamplová je novinářkou na volné noze píšící pro Zdravotnický deník, Lidové noviny, časopisy Kondice a Žena a život. Toto ocenění jí bylo udělené především za texty publikované ve Zdravotnickém deníku.

Zdůvodnění výběru laureáta

Ve své práci se vždy opírá o odborné zdroje a vědecké poznatky, je vytrvalým bojovníkem proti pseudo-vědě, manipulátorům a šarlatánům. Stává se proto nezřídka terčem jejich arogantních až vulgárních útoků. Přesto však pokračuje ve své záslužné práci a konzistentně svým čtenářům předkládá jen ověřená fakta, závěry objektivních studií a uznávaných odborných autorit. Přes opakované nevybíravé útoky na svou osobu dlouhodobě poukazuje na lži a zkreslování dat odpůrci vakcinace a nebojí se poukázat na ty média, které poskytují prostor k šíření antivakcinačních nesmyslů, ať už z důvodu absence logiky, racionálního kritického myšlení nebo kontrolních mechanismů, čímž vzniká klamlivý dojem, že radikální skupina medicínských anarchistů je větší než tomu je ve skutečnosti.

Jsme přesvědčeni, že Ludmila Hamplová patří k elitě české zdravotnické žurnalistiky a svou objektivitou i osobní statečností může být příkladem nejen mladým novinářům.

Koalice pro podporu očkování se proto rozhodla udělit ji svou Výroční cenu za rok 2015 jednohlasně.

Ludmile Hamplové tímto blahopřejeme a přejeme mnoho energie a úspěchů v další náročné ale záslužné práci.

 

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, Ph.D., FRCPS
Předseda Koalice pro podporu očkování

 

 

img_3358.jpg
Ludmila Hamplová -  držitelka Výroční ceny Koalice pro podporu očkování za rok 2015